بلک لیست مخابرات چیست؟ و چگونه به بلک لیست پیامک ارسال کنیم؟

بلک لیست مخابرات چیست؟ و چگونه به بلک لیست پیامک ارسال کنیم؟

بلک لیست یا لیست سیاه مخابرات چیست؟

یکی از سوالات مهمی که در استفاده از پنل های پیامکی ممکن هست برای شما پیش بیاید این است که شماره های بلک لیست مخابرات ، لیست سیاه یا شماره های مسدود چیست؟

لیست سیاه یا بلک لیست مخابرات ، شماره‌هایی هستند که به صورت داوطلبانه و آگاهانه از دریافت پیامکهای تبلیغاتی انصراف داده‌اند ، و به این شماره ها از خطوط عادی تبلیغاتی امکان ارسال پیامک وجود ندارد.

با گسترش روز افزون استفاده از پیامک های تبلیغاتی و اس ام اس های تبلیغاتی در ایران، مخابرات این امکان را برای مشترکین به وجود آورده است که با ارسال یک کد به اپراتورهای تلفن همراه، دریافت پیام های تبلیغاتی را برای شماره مورد نظر مسدود کند و این بدان معنی است که اگر شما با استفاده از پنل پیامکی و شماره های عادی تبلیغاتی خود برای شخص مورد نظر اس ام اس ارسال کنید، پیام شما به دست آن فرد نمی رسد و به ناچار شما بخش عمده ای از مخاطبان خود را از دست می دهید.

مطمئنا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که در یک زمان خاص نیازمند ارسال اس ام اس بوده اید و نتیجه و تاثیر آن نیز برایتان بسیار مهم بوده است. شما میخواستید که حتما تمام اس ام اس ها به دست مخاطبان شما برسد، اما به دلیل اینکه بیش از نیمی از آنها سرویس اس ام اس تبلیغاتی سیم کارت خود را مسدود کرده اند،  تبلیغات یا اطلاع رسانی شما تاثیر کامل را نداشته است.

بلک لیست مخابرات چیست؟ و چگونه به بلک لیست پیامک ارسال کنیم؟

به طور دقیق تر خطوط بلک لیست به خطوطی گفته می شود که شخص صاحب خط با ارسال کد به اپراتور خط خود، درخواست عدم دریافت اس ام اس تبلیغاتی را اعلام می نماید. اپراتور، خط شخص را در لیست سیاه مخابراتی قرار می دهد و بدین ترتیب پس از آن شخص از خطوط پیام کوتاه، اس ام اس تبلیغاتی را دریافت نمی نماید.

در صورتی که سامانه ی ارسال پیام انبوه دارید و محتوای پیامک های شما اطلاع رسانی می باشد و رسیدن پیامک های شما به مخاطب ها برایتان حائز اهمیت می باشد می بایست حتما از خطوط استفاده نمائید که قابلیت ارسال به شماره های بلک لیست را داشته باشند.

 

سه نکته مهم دربارۀ بلک لیست مخابرات

نکته اول: در صورتی که از دریافت اس ام اس های تبلیغاتی انصراف دهید، ممکن است از دریافت پیامکهای اطلاع‌رسانی بانک ها ، نهاد دهای دولتی و غیر دولتی ، آموزشگاهها یا فروشگاه‌های مورد علاقه‌تان نیز مطلع نخواهید شد.

نکته دوم:  در حالت کلی “پیامک‌های تبلیغاتی” هیچ پول و هزینه ای برای دریافت کننده ندارند و  از حساب شما پولی کم نمی‌کنند ، هزینه این پیام ها از ارسال کننده دریافت میشود ، در حقیقت آن دسته از پیامک‌های تبلیغاتی که از حساب شما پول کسر می‌کنند، پیامک‌هایی با نام پیامک ارزش افزوده یا VAS هستند که در صورت تمایل به قطع این سرویس‌ها مقالۀ پیامک های ارزش افزوده (VAS) و نحوه غیر فعالسازی آنها را بخوانید.

نکته سوم: پیامک های تبلیغاتی عمدا از سرشماره های 1000 – 2000 – 3000 – 5000 – 021 – 026 ارسال میشوند و این سرشماره ها برای دریافت کننده هیچ هزینه ای ندارند.

 

چگونه به شماره های بلک لیست پیامک ارسال کنیم؟

دو راهکار برای ارسال پیامک به بلک لیست در سامانه پیام کوتاه ایران

در سامانه پیام کوتاه ایران شما میتوانید از به دو طریق پیامک های خود را به شماره های بلک لیست ارسال کنید تا بازخورد و تاثیر بهتری از ارسال پیامک های تبلیغاتی خود داشته باشید.

 

1- ارسال پیام از خطوط خدماتی اشتراکی یا اختصاصی

خطوط خدماتی کارکردی شبیه به همان خطوط تبلیغاتی دارند، با این تفاوت که این خطوط با شرایط خاص تبدیل به شماره ای میشوند که امکان عبور از فیلتر بلک لیست مخابرات را دارند .شما باید از این خطوط، تنها به عنوان “اطلاع‌رسانی‌ها” استفاده کنید.

نکتۀ خیلی مهم در مورد خطوط خدماتی این است که متن پیامک‌های ارسالی شما از خطوط خدماتی نباید جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشند و حتما باید اطلاع رسانی باشد.

کاربران و نمایندگان سامانه پیام کوتاه ایران ، برای دریافت خطوط خدماتی اشتراکی میتوانند از طریق تیکت پشتیبانی درخواست نمایند تا این خطوط به پنل ایشان اضافه گردد ، برای فعالسازی خطوط اشتراکی خدماتی هزینه یا تعهد یا سفته دریافت نــمیشود

 

توجه : با توجه به اینکه مشترک منتظر دریافت این پیامک است ،  این خطوط هیچ مزاحمتی برای مشترکین ندارند.

 

2- ارسال پیام از خط ویژه (sim)

با استفاده از خط ویژه از طریق مودم های جی اس ام انجام میگردد ،شما میتوانید پیام های خود را با هر محتوا ، حتی اگر محتوای تبلیغاتی داشته باشند به شماره های بلک لیست مخابرات ارسال نمایید.

ارسال از این خط با توجه به اینکه از مودم های فیزیکی جی اس ام انجام میشود و ، معمولا با تاخیر همراه است ، اما پیام های شما به دست مشتریکن بلک لیست نیز ارسال میگردد. طبق بررسی ها و تجربیات گذشته ارسال از خط سیم کارتی بازخورد بیشتری نسبت به ارسال از اپراتور پیامک نیز دارد.

با توجه به راهکار های اعلام شده در سامانه پیام کوتاه ایران پیامک های شما به مشترکین بلک لیست نیز ارسال میشود و بلک لیست برای شما محدودیتی ایجاد نخواهد کرد.